Blog

Zapraszamy do czytania naszej sekcji blogowej na stronie. Znajdziecie tutaj Państwo garść porad dot. roślin i ich pielęgnacji, wpisy dot akcesoriów i wiele ciekawych zestawień czy porównań. Zawartość bloga będzie stale się powiększać, dlatego też, gorąco zachęcamy do śledzenia naszej strony WWW.

Rośliny bezpieczne dla kota, psa i innych zwierząt domowych.

Będąc miłośnikiem zwierząt domowych, powinniśmy odpowiednio dobierać nasze rośliny, tak aby nasz kot/pies czuł się komfortowo w towarzystwie zielonych przyjaciół domu. W tym wpisie doradzamy jakie rośliny warto wybrać gdy mamy zwierzęta w domu. Zapraszam do lektury!

Rośliny oczyszczające powietrze do sypialni – wszystko co powinieneś/powinnaś o nich wiedzieć!

Zapewne każdy z nas z zaniepokojeniem nie raz spoglądał na mapy czystości powietrza w naszym kraju. Pomimo licznych dofinansowań i różnych rozwiązań, niestety ciągle zdarza się, że w piecach zamiast odpowiedniego paliwa spalane są śmieci i inne materiały, które w piecu nie powinny się znaleźć. Oczywiście od razu zaczynamy myśleć o tym jak w naszych domach uchronić bliskich od zanieczyszczeń w powietrzu. Co powinniśmy zrobić?

Cieniolubne kwiaty doniczkowe – doradzamy, które wybrać.

Żyjemy w czasach, w których każdą wolną przestrzeń zapełnia się nowoczesnymi osiedlami i wielkimi budynkami. Szczególnie w dużych miastach każda atrakcyjna działka, gdzie rosło kilka krzaczków i drzewek zamieniana jest w beton. Często chcemy wówczas wyrównać w naszym otoczeniu poziom zieleni i zaczynamy szukać odpowiednich dla nas roślin domowych. Niestety często okazuje się, że w mieszkaniach, które rosną jak grzyby po deszczu, na coraz mniejszych obszarach, brakuje światła dziennego. Zaczynamy wtedy szukać cieniolubnych kwiatów doniczkowych.

Jakie wybrać podłoże do roślin doniczkowych? Pomagamy w wyborze!

Jeżeli zastanawiasz się jakie wybrać podłoże dla swojej rośliny doniczkowej i dlaczego w ogóle powinnaś/powinieneś to robić, to ten wpis jest dla Ciebie. Wyjaśnimy Ci w nim jak wybrać odpowiednie podłoże oraz wytłumaczymy dlaczego warto takie podłoże w ogóle kupić. Zapraszamy do lektury!

Lista gatunków roślin

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich gatunków roślin, które możesz zakupić w naszym sklepie Internetowym. Jeżeli okienko nie działa prawidłowo, kliknij tutaj.